Sākums / Projekti / Funkcionāls birojs Rīgā

Funkcionāls birojs Rīgā

Funkcionāls birojs ir tāds, kurā atbalstīta organizācija, uzlabota darbu plūsma un veicināta darbinieku savstarpēja mijiedarbība. Dažādiem biroja izkārtojumiem ir gan savas priekšrocības, gan trūkumi. Tāpēc jāapvieno vairākas izkārtojumu iespējas, lai pilnveidotu dizainu, kas atbilst īpašām darba prasībām un darbinieku personīgajām vajadzībām. Darba vietas produktivitāti veicina kopīgs redzējums un sadarbība. Katra darbinieka loma ir svarīga! Visos organizācijas līmeņos produktivitāte tiek atspoguļota kā ideju ģenerēšana un problēmu risināšana. Labi aprīkota un moderna darba vide uzlabo produktivitāti.

Izceltas zonas

Biroja dizainam ir jāatspoguļo ikdienas kārtība. Darbinieku produktivitātei ir tieša saistība ar to kustību birojā. Biroja dizainam ir jāveicina spontāna mijiedarbība, sadarbība un komandas darbs, kā arī jāizveido telpa, kurā cilvēki var strādāt mierā un klusumā. Lai atbilstu visām darbinieku vajadzībām, darba vietās ieteicams izveidot dažādas darba zonas, kas atbilst dažādu darbu veikšanai. Ja darbinieks jūtas radoši apslāpēts, idejas var rosināt, darba zonas maiņa.

Veidojot darba zonas, jāņem vērā katra darbinieka personība. Tas, kas labpatiks introvertam cilvēkam, nestimulēs ekstravertu darbinieku un otrādi. Ja darbiniekiem tiek dotas vairākas iespējas, tie var pielāgot savu darba gaitu. Veidojot jaunu biroju, jāpatur prātā darba uzdevumu specifika, un attiecīgi jānorāda katram darbam atbilstošas darba zonas. Ērtības ir galvenais. Darbinieki jāsagrupē pēc funkciojām. Šāda organizēšana atvieglos komandas komunikāciju un darbu veikšanas ātrumu.

Biroja dalījums dažādiem uzdevumiem un mērķiem

Dalītās zonas birojā rada papildus telpu, kur darbinieki var satikties un komunicēt, neatkarīgi no tā, vai šī ir sapulču telpa vai neformāla atpūtas vieta, vai virtuve. Sapulču telpas ir nepieciešams, lai kolēģi varētu diskutēt, sadalīt un plānot uzdevumus, un vienoties par darba procesiem. Tradicionālā konferenču zāle ir devusi ceļu modernākam konceptam un izvietojumam.

Sapulču telpai nevajadzētu atrasties biroja aizmugurējā stūrī, kur tā ir nepieejama un neefektīva. Neatkarīgi no tā, vai tā ir daļēji nodalīta teritorija, vai telpa ar stikla sienām, tai jābūt dinamiskā vidē, lai paredzētu ērtu darbinieku pārvietošanos. Pareiza zonas pozicionēšana to padara piemērotu dažādiem grupas vai individuāliem, plānotiem vai spontāniem uzdevumiem.

Funkcionāls birojs ir vērtīgs stratēģisks rīks. Labākajā gadījumā tas ne tikai nodrošina līdzsvaru starp publisko un privāto darba vietu, bet arī veicina kolēģu sadarbību, mācīšanos un radīs pozitīvu atmosfēru. Darbinieki, kuriem ir dota izvēle, kad un kā viņi strādā, ir produktīvāki un apmierinātāki, kā arī spēj strādāt harmoniski un veiksmīgi.

Gads: 2019

Projektu vadītāja: Marina Moskaļuka