Sākums / Projekti / Radošas atvērta plāna telpas Rīgā

Radošas atvērta plāna telpas Rīgā

Atvērta plāna telpas ir izplatītas darba pasaulē, pateicoties daudzajiem ieguvumiem gan darba devējam, gan darba ņēmējam. Biroja dizainam ir milzīga ietekme uz darbinieku labklājību un līdz ar to produktivitātes līmeni. Tāpēc ir svarīgi izveidot atvērta plāna biroja dizainu tieši tā, lai tas būtu maksimāli funkcionāls.

Ērta komunikācija un sadarbība

Atvērta plāna birojos kolēģi var vienkārši vērsties viens pie otra, kad viņiem ir nepieciešams izrunāt darba aktualitātes, neplānojot sapulci. Šis attiecas gan uz saziņu, kas saistīta ar darbu saistītām tēmām, gan ne-par-darbu saistītām tēmām. Tas var uzlabot darbinieku apmierinātību ar darba vietu. Iespēja brīvi komunicēt var palīdzēt arī cilvēkiem labi iekļauties komandā.

Citējos Stīvu Džobsu (Steve Jobs): “Idejas nerodas sēžu zālē, tās rodas gaiteņos”. Spontānas mikro-tikšanās ir viena no darba vietas produktivitātes iezīmēm. Kolēģu sadarbības notiek dabiskāk tad, ja tam nav šķēršļi. Atvērta plāna biroji veicina komandas garu un rada sociālo telpu, nevis slēgtu individuālo telpu. Kad komandas strādā kopā, ir labi, ja visi atrodas vienā telpā, lai lietas pabeiktu pēc iespējas produktīvāk.

Laimīga komanda ir produktīva komanda. Cilvēki jūtas vieglāk, kad saprot savu vietu biznesā un komandā.  Atvērtā darba vietā tiek nojaukti šķēršļi un izveidotas darba, atpūtas un sapulču zonas. Atvērta tipa birojs ļauj cilvēkiem mijiedarboties vienam ar otru, neatkarīgi no amata un darba pieredzes.

Izmaksu samazināšana

Vēl viens ieguvums, plānojot atvērta plāna biroja iekārtojumu, ir izmaksu samazināšana. Atvērta plāna biroja izmantošana var ietaupīt uzņēmuma līdzkeļus, jo tiek samazinātas celtniecības, komunālo pakalpojumu un biroja aprīkojuma izmaksas. Efektīvāk darbiniekiem ir atrasties vienā telpā. Piemēram, mazāk sienu nozīmē samazinātas materiālu un laika izmaksas, kas tiek izmantotas darba vietas izveidošanai. Uzņēmumi var ietaupīt arī uz aprīkojuma rēķina, jo vienota telpa ļauj izmantot resursus kopīgi, piemēram, printerus un skavotājus.

Atpūtas zonas un sapulču zonas var atdalīt ar stikla sienām vai akustiskajām mēbelēm, piemēram, klusuma telpām! Uzzini vairāk par akustiskajām telpām un elementiem te.

Augošiem uzņēmumiem, izvēloties biroja telpas, ir jāņem vērā iespēja pieņemt darbā vairāk cilvēku. Atvērta plāna telpas nodrošina vislielāko elastību! Tās var viegli pielāgot papildu darba spēkam, uzņēmuma augšanas gadījumā. Galdus ir viegli konfigurēt, lai radītu optimālu risinājumu.

Telpas rītdienai

Birojs ar atvērtu plānojumu nodrošina elastīgas telpas kā pamatu dizainam. Bieži vien modernā biroja dizainā ir iekļautas telpas atpūtai un dažādiem darba stiliem – darba vietas grupām, individuālajam darbam. Biroja dizainam ir jāatbilst augstākajiem ergonomikas standartiem un jaunākajiem labsajūtas pētniecības standartiem.

Gads: 2019

Projektu vadītāja: Marina Moskaļuka