Sākums / Jaunumi / Klusuma telpa un akustiskās telpas – kā izvēlēties un izvērtēt kvalitāti

Klusuma telpa un akustiskās telpas – kā izvēlēties un izvērtēt kvalitāti

Kas ir klusuma telpa un vai visas ir vienādas?

Daudzi no mums ir dzirdējuši par uzņēmuma Orfield Laboratories radīto klusāko telpu pasaulē, kurā ilgākais laiks, kādu cilvēks ir spējis uzturēties, ir 45 minūtes. Pēc neilga laika uzturēšanās telpā, kas absorbē 99,9 procentus skaņas, kļūst neizturama. Protams, šī telpa nav tā, par kuru domā tie, kuri vēlas klusās jeb akustiskās telpas ieviest birojos, sabiedriskajās telpās vai citur, kur tas ir nepieciešams. Taču šī telpa labi atspoguļo to, cik dažādas un efektīvas mēdz būs klusās telpas!

Mūsdienās teju katrs biroja mēbeļu ražotājs savā sortimentā steidz piedāvāt savu interpretāciju par to, kādai ir jābūt klusajai telpai. Un tas ir pavisam pašsaprotami, ņemot vērā to, ka liela daļa uzņēmumu izvēlas strādāt atvērta tipa birojos. Lai mazinātu negatīvo ietekmi uz darbinieku efektivitāti, ir svarīgi domāt par zonēšanu un klusāku zonu izveidi. Dažu trumpis ir kvalitāte, citu – dizains. Kāds to visu apvieno un piešķir dizaina odziņu, kā, piemēram, papildina akustiskās telpas ārsienu ar telpaugiem.

Kā saprast, ko meklēt

Pirms iegādāties kluso telpu ir svarīgi saprast, kas tieši ir nepieciešams jums! Vai jūs meklējat telpu, kur netraucēti varēs veikt zvanus? Varbūt tomēr nepieciešama telpa, kur rīkot dinamiskas sapulces ar kolēģiem un ir svarīgi izolēt sevi no skaļākajiem trokšņiem? Jūsu birojā ikdienā skan mūzika vai ir klusums? Varbūt jums ir nepieciešama telpa atpūtas brīžiem un tikšanām ar klientem? Ir ļoti daudz un dažādi faktori, kas ietekmē to, kādam ir jābūt gala produktam, ko izvēlaties.

Lai jums būtu vieglāk veikt izvēli ir svarīgi apdomāt:

  • Cik daudz vieta ir paredzēta akustiskajai telpai jūsu birojā?
  • Cik skaļš ir jūsu birojs?
  • Kāda ir primārā nepieciešamība pēc akustiskās telpas?
  • Vai telpa ir nepieciešama individuālam vai grupu darbam?
  • Vai telpai ir jābūt pārvietojamai, vai nē?
  • Kāds ir jūsu budžets?

Atbildot uz šiem jautājumiem gūsiet atspēriena punktu un sapratīsiet pašu svarīgāko – biroja vajadzības.

AKUSTISKĀS MĒBELES, KLUSUMA TELPA VAI PANEĻI – KĀ IZVĒLĒTIES?

Bieži novērojam, ka biroja telpās ir plašas telpas, stikla sienas, lieli logi un zemas mēbeles. Tas parasti rezultējas ar sliktu akustiku, paaugstinātu trokšņu līmeni un atbalsi. Diemžēl šis var novest pie sliktākiem darba rezultātiem, zemākas darba efektivitātes un motivācijas trūkuma. Lai ar to cīnītos, ir jāsaprot, kādas ir jūsu iespējas un vajadzības.

Ja šobrīd jums ir ierobežots budžets vai telpas izmērs, viens no pieejamākajiem risinājumiem ir akustiskās galdu starpsienas un akustiskie paneļi. Visvieglāk ir izvēlēties akustiskās starpsienas, jo tās neprasa dižu darba vides pielāgošanu akustiskajam risinājumam. Atkarībā no kvalitātes un cenas, ir pieejamas dažāda biezuma, augstuma un materiālu starpsienas. Piemēram, izvēloties augstākas starpsienas ar lielāku skaņu izolācijas klases materiālu, varēsiet vairāk nodalīt individuālas darba vietas un manāmi samazināt trokšņu līmeni. Lai izceltu un norobežotu atsevišķas atpūtas zonas, lieliski noderēs arī brīvi stāvošas akustiskās starpsienas. Tās ne tikai uzlabos akustiku telpā, bet arī kalpos kā praktisks dizaina risinājums.

Ja jūsu birojā ir daudz brīvas sienas, arī stikla sienas, vai daudz stikla elementi, ar kuru palīdzību nodalītas arī sapulču telpas, ieteicams izvēlēties akustiskos paneļus. Tie ir stiprināmi gan pie sienām, gan griestiem. Un tāpat kā akustiskās starpsienas, ir pieejami no dažādiem materiāliem un dažādās cenu kategorijās.

Ja telpas ir plašākas vai vēlaties pārplānot biroju, laba izvēle ir akustiskās mēbeles. Akustiskās mēbeles ir ne tikai dīvāni vai atpūtas krēsli ar speciāli paaugstinātām atzveltnēm un sānu malām, bet arī speciali izveidoti modulāri risinājumi, kā arī radoši dizaina elementi, kā, piemēram, akustiskais konuss – kafijas galds. Šādas zonas lieliski kalpos ne tikai atpūtai, bet arī aktīvam darbam grupās.

TELPA, KAS MAZINA TROKŠŅUS VAI PILNĪBĀ NO TIEM IZOLĒ

Ļoti praktiskas ir trokšņus mazinošas telpas. Tās ir fiziski atdalītas ar sienām, griestiem un durvīm un ir neatkarīgas telpas. Šis ir labs risinājums atvērta plāna birojos, kur darbiniekiem nav iespēja atrast mierīgāku stūri, kad tas ir nepieciešams. To izmēri variē no vienvietīgas telpas līdz pat telpai 8 cilvēkiem. Šādas telpas parasti ir aprīkotas ar labu ventilācijas sistēmu, apgaismojumu un pat iebūvētām mēbelēm, ja tas ir nepieciešams. Šādas telpas ideāli iederēsies klusos vai mēreni skaļos birojos, ar mērķi izveidot papildus atdalītas zonas.

Visbeidzot pats efektīvākais risinājums – klusuma telpas. Tās ir paredzētas maksimālai trokšņu izolēšanai gan no ārpuses, gan iekšpuses. Klusumam un maksimālam komfortam. Vizuāli klusuma telpa var diži neatšķirties no trokšņus mazinošas akustiskās telpas. Tās visvairāk atšķir ražotāju specifikācijā norādītais trokšņu slāpēšanas līmenis, kam noteikti ir jāpievērš uzmanību. Ja ir iespējams, ieteicams ir arī pārbaudīt abas telpas. Šādā veidā sapratīsiet, kāda ir to lielākā atšķirība. Protams, pārbaudot, redzēsiet ne tikai atšķirības, bet arī izvēlētās telpas kvalitāti. Klusuma telpai ir jābūt veidotai ar ļoti rūpīgi izvēlētiem un kopā saliktiem materiāliem. Telpas rāmim un durvīm ir jānodrošina maksimāls blīvējums un trokšņu nesaurlaidība.

KLUSUMA TELPA = DROŠĀKA VIDE

Drošība un miers. Tieši šīs ir galvenās īpašības, kurām būtu jāpiemīt klusuma telpām, tā Čehijas akustisko risinajumu ražotājs SilentLab. Arī šajā laikā, kad ir tik daudz faktoru, kuru dēļ būtu jāievēro īpaša piesardzība, SilentLab ir parūpējušies, lai MICROOFFICE telpas būtu droša vide tā lietotājiem. Balstoties uz BION jonizāciju, šī unikālā tehnoloģija pielāgo gaisu un tā plūsmu izmantojot efektīvo ventilācijas sistēmu. Klusuma telpā ieplūstošais gaiss ir svaigs, jonizēts un dezinficēts. Plaša spektra kaitīgu mikroorganismu neitralizēšana ir šīs sistēmas galvenais ieguvums.
Ir iespējams izvēlēties vienu no divām gaisa attīrīšanas sistēmām – viena ir integrēta visos jaunajos MICROOFFICE, otra ir atsevišķs risinājums, kas ir saderīgs ar jau uzstādītu MICROOFFICE.