Sākums / Jaunumi / Biofilais dizains birojos

Biofilais dizains birojos

Biofilā dizaina konceptā izmantota cilvēka saikne ar dabu, piemērojot to pasaulei, kurā dzīvojam jeb mūsu uzbūvētajai videi. Mazākā vai lielākā mērogā, biofīlija ir pierādījusi pozitīvo ietekmi uz cilvēka veselību, ieguvumus videi un ekonomikai. Nenoliedzamā saikne ar dabu ir piespiedusi meklēt veidus, kā dabu atgriezt atpakaļ mūsu dzīvēs, vēl jo vairāk, padarot to par būtisku daļu no vides, kurā visvairāk pavadām laiku. Ar vien vairāk uzņēmumu iegulda veselīgā un ilgtspējīgā darba vides izveidē, tiek domāts arī par emocionālo labklājību. Pieaugoša tendence ir speciālas telpas izveide, kas paredzēta atpūtai un emocionālās labsajūtas veicināšanai ikdienā.

Biofilais dizains rada dabas klātbūtni

Istabas augi piešķir personību jebkurai telpai un nāk komplektā ar virkni ieguvumu veselībai, kā arī papildina interjeru ar dubultu “dabas vitamīna” devu. Tie var būt telpaugi, kas neprasa īpaši lielu uzmanību un ir noturīgi pret temperatūras, mitruma līmeņa svārstībām, vai, piemēram, agaves dzimtas augi apdedzināta māla jeb terakotas podos. Lielisks papildinājums būs terāriji, zaļās sienas, dekoratīvas ūdens strūklakas un akvāriji. Lielisks risinājums ērtai augu izvietošanai un integrēšanai biroja vidē ir mūsu piedavātie augu statīvi.

Gaisa attīrīšana

Darba videi pilsētā ir savas priekšrocības – ērtības un dinamikas ziņā, taču neapstrīdams trūkums ir pazeminātā gaisa kvalitāte telpās. Gaisam, ko ikdienā elpojam ir būtiska nozīme imunitātes stiprināšanā un plaušu veselībā. Labs risinājums ir gaisa attīrītāji, īpaši ar HEPA filtru, kurš tiek uzskatīts par visefektīvāko risinājumu, uztverot sākot ar 95% gaisā esošo daļiņu, kuru izmērs ir lielāks par 0,3 mikroniem.
Palīdz arī augi un sūnas, bet ar nosacījumu, ka uz katriem 25m2 izvietot vismaz 6-8 augi, taču, ja vieta atļauj, izvietojiet vairāk!

Sajūtu paplašināšana izmantojot faktūras un rakstus

Kad augi un citi dzīvie elementi naviespējami, dabas klātesamības sajūtu var nodrošināt izmantojot “netiešo biofīliju” jeb estētiskas sajūtas radīšanu, pielietojot reprezentatīvus elementus. Tie var būt fotoattēli, sienu gleznojumi, foto tapetes ar dabu, dzīvniekiem, ģeometriskām figūrām, vai dabisku toņu sienu krāsojums.

Dabiski materiāli

Ilgtspējīgu un dabisku materiālu izmantošana nodrošina gan telpas lietotāju, gan mūsu planētas veselību. Tas ir koks, bambuss, lins, keramika, korķis, vulkanizēta gumija, kā arī materiāli, kas izgatavoti no kafijas biezumiem,  kokosriekstu šķiedrām vai pat kaktusiem!

Pārdomāts apgaismojums

Lai sniegtu dažādas intensitātes gaismu un ēnu, kas tuvināta dabā esošajiem apstākļiem, izmanto plašus stiklojumus, atvērtas fasādes, terases, jumta stiklojumus. Maksimāla dienas gaismas klātbūtne ir galvenais nosacījums. Bet, ja saules gaisma nav pieejama, tad uzstādi apgaismojumu, kas dienas vidū nodrošina zili-baltus un vakarpusē siltākus toņus.

Dabas elementi caur smaržu un skaņu

Nomierinošas skaņas, kas slāpē nevēlamu fona troksni un dabiskas smaržas palīdz radīt vidi, kas cilvēkā stimulē enerģijas pieplūdi, spēj arī relaksēt, tādējādi palielinot koncentrēšanās spējas, attiecīgi arī darba produktivitāti.
Putnu koris, tekošs ūdens, lapu čaukstēšana, nemainīgi no tā, vai dzirdama dzīvē, vai audio ierakstā. Savukārt patīkamas smaržas radīšanai izmanto difuzoru, sveces, vai aromātiskos kociņus. Ēteriskās eļļas ar priedes koka, citrusa, piparmētras un rozmarīna aromātu – piedāvājums ir ļoti plašs, jāizvēlas vien vēlamais rezultāts.