Sākums / Jaunumi / Kā izvēlēties piemērotu darba krēslu

Kā izvēlēties piemērotu darba krēslu

Darba krēsla izvēle ir būtisks jautājums, ja runājam par mūsu labsajūtu darba dienas laikā. Arvien vairāk cilvēki sāk pievērst uzmanību savai veselībai un labsajūtai. Lielu daļu laika mēs pavadām atrodoties sēdošā pozā, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai darba krēsls sniedz maksimālu atbalstu Jūsu mugurai un kopējai labsajūtai.

Kā neapjukt plašajā krēslu piedāvājumā

Interneta veikalos un mēbeļu salonos bieži vien ir mulsinoši liela krēslu izvēle. Ar ko sākt, meklējot krēslu, un kā saprast, ka ir atrasts īstais? Īstā krēsla meklēšanas metodes var būt dažādas, bet esam apkopojuši pāris, mūsu prāt, svarīgākos soļus. Pirms uzsākat krēsla meklēšanu padomājiet par šādām lietām:

  • cik daudz stundu plānojat pavadīt darba krēslā;
  • kura telpā atradīsies Jūsu darba krēsls – vai tā būs telpa, kas paredzēta arī citām darbībām vai atsevišķs darba kabinets;
  • kāds ir Jūsu pašreizējais darba krēsls, kuras tā funkcijas Jums ir būtiskas un kādas papildus funkcijas būtu svarīgas jaunajā krēslā;
  • kāds ir Jūsu darba galds – fiksēta augstuma vai augstumā regulējams;
  • kādam dizainam un krāsām Jūs dodat priekšroku;
  • kāds ir budžets.

Kad esat apdomājuši šīs lietas, Jums būs gan ērtāk orientēties plašajā darba krēslu piedāvājumā, gan vienkāršāk saprast to, kas šajā procesa ir neskaidrs un par ko vēlaties uzzināt vairāk.

Darba krēsla funkcijas

Lai spētu orientēties lielajā krēslu izvēlē, noteikti ir būtiski iepazīt vismaz populārākās piedāvātās krēslu funkcijas.

Sēdeklis ar regulējamu dziļumu

Cilvēki ir dažādi, tāpēc tas, kas derēs vienam, citam nederēs vai pat traucēs. Ja krēslu plāno lietot arī citi kolēģi vai mājinieki, vai Jums ir garš augums, ir prātīgi izvēlēties sēdekli ar regulējamu dziļumu. Šo opciju īpaši varētu izbaudīt augumā īsāki un garāki cilvēki.

Muguras atbalsta mehānisms

Ja esat redzējuši profesionālus biroja krēslus, noteikti novērojāt, ka pie daudziem ir minēts mehānisms, kas nodrošina muguras atbalstu. Bet kā tas darbojas? Tehnoloģijas ir dažādas un tas ir atkarīgs no katra ražotāja. Doma gan ir pavisam vienkārša – tas ir papildus atbalsta punkts, ko var regulēt augstumā un dziļumā, atkarībā no muguras dabīgā izliekuma. Muguras atbalsta mehānisms dara tieši to, kas ietverts tā nosaukumā – atbalsta muguru un palīdz to noturēt pareizā pozīcijā, neradot lieku spiedienu mugurkaulam. Tādā veidā dienas laikā nerodas muguras sāpes un vēlme sēdēt ar “līku” muguru. Mūsu piedāvājumā ir dažādu ražotāju krēsli, dažādos izpildījumos. Pašlaik ar vien populārāki kļūst jaunās paaudzes krēsli ar paregulējošajiem mehānismiem – tas ir mehānisms, kas pielāgojas lietotāja svaram.

Sēdekļa un atzveltnes slīpums

Līdzīgi kā sēdeklis ar regulējamu dziļumu, arī iespēja pielāgot krēsla slīpumu nodrošina papildus komfortu. Mēs visi esam redzējuši pamācības, kur aprakstīts, kā pareizi sēdēt. Bet cik ilgi iespējams nosēdēt pareizi? Krēsli, kuriem ir kustīga sēžamā daļa un atzveltnes slīpums, spēj pielāgoties ķermeņa kustībai, nodrošinot pašu svarīgāko – nepieciešamo atbalstu ķermenim pat tad, kad gribas sagāzties uz priekšu vai aizmuguri.

Regulējami roku balsti

Domājot par krēslu mājas darba vietai, iespējams to neiztēlojamies ar regulējamiem roku balstiem. Tas varētu būt tāpēc, ka neesam aizdomājušiem par to funkcionālo nepieciešamību! Ir svarīgi pieminēt, ka roku balsti arī ir dažādi. Tos varam iedalīt vairākās kategorijās – 2D, 3D un 4D. Ar D šajā gadījumā apzīmējam dimensions jeb dimensijas. 2D roku balsti ir regulējami augstumā, 3D var būt regulējami augstumā un platumā, savukārt 4D roku balstus var pielāgot ne tikai augstumā un platumā, bet arī ir iespējams mainīt to augšējās atbalsta daļas leņķi.

Krēsla dizains

Kad ir skaidrs, kādas funkcijas vēlaties krēslam, atliek vien saprast, kāda dizaina krēslu meklējat! Pamatā krēsli ir pieejami ar tīkliņauduma atzveltni un pilnībā polsterēti. Krēsli ar tīkliņauduma atzveltni būs atbilstošāki īpaši atvēlētai darba telpai – mājas birojam. Stilistiski krēsli ar tīkliņauduma atzveltni ir raksturīgi biroja iekārtojumam. Tīkliņaudums parasti ir elpojošs materiāls, kas nodrošinās ilgstošu komfortu. Ja meklējat mājīgu krēslu, pilnībā polsterēts krēsls ir īstais! THOMSON Furniture salonā pieejamie audumi, neatkarīgi no to kategorijas, ir īpaši izturīgi un paredzēti ilgstošai lietošanai. Neatkarīgi no tā vai tas ir poliesters, filcs vai āda, šie audumi jums kalpos gadiem un ir īpaši viegli kopjami. Atkarībā no istabas dizaina, jūs varat izvēlēties gan tradicionālos, neitrālos toņus, gan tādus, kas izcelsies un ir koši, gan arī gaisīgus un pastelīgus toņus.

Darba krēsla izvēle uz vietas, kopā ar konsultantu

Nav viena darba krēsla , kas būtu piemērots visiem cilvēkiem. Vislabākā pieeja darba krēslu izvēlē ir iespēja paciemoties mēbeļu salonā un kopā ar konsultantu pamēģināt dažādas specifikācijas darba krēslus. Konsultants ieteiks Jums pamēģināt dažādas krēslu funkcijas, lai Jūs sajustu to, ko katra no funkcijām piedāvā Jūsu sēdēšanai un sēdēšanas komfortam kopumā. Papildus, uz vietas vienmēr iespējams izrunāt konkrētā krēsla modeļa komplektācijas iespējas, korpusa krāsas, audumu veidus un krāsas. Vienoties par piegādes laikiem un Jums ērtākajiem apmaksas nosacījumiem. Vienmēr būsiet laipni aicināti mūsu biroja mēbeļu salonā, lai izvēlētos sev piemērotu darba krēslu un citas darbam nepieciešamās biroja mēbeles.