Sākums / Jaunumi / Kā izvēlēties vislabāko darba galdu?

Kā izvēlēties vislabāko darba galdu?

Kā izvēlēties darba galdu – statisku vai augstumā regulējamu – un ar ko tie atšķiras? Noteikti visiem, kam ir nācies ierīkot darba stūri, ir radies šāds jautājums. Ir dažādi aspekti, pēc kuriem izvēlēties vispiemērotāko galdu. Šoreiz aplūkosim, kādas ir dažādu galdu praktiskās atšķirības.

KĀDOS GADĪJUMOS MAN PIETIEK AR KLASISKU GALDU?

Pirmkārt, ir svarīgi saprast, kādas īpašības jums ir svarīgas darba vietā un kāds ir jūsu darba stils. Ja esat no tiem cilvēkiem, kuriem patīk klasiskas vērtības un savu darba stilu jūs raksturotu kā vidēji aktīvu, kas nozīmē to, ka pie galda pavadāt aptuveni 40 – 45 minūtes un tad izkustināt kājas pastaigā pirms turpināt darbu, jums lieliski derēs klasiskie galdi. Klasisko galdu priekšrocība ir tā, ka tie ir pieejami ar dažu formu rāmjiem un materiāliem. 

Tiem, kuriem darba vietā ir svarīgs mājīgums, noteikti patiks galds ar oškoka kājām. Pateicoties dabīgajiem materiāliem, varēsiet izbaudīt to, kā koks mainās laika gaitā, attīstot toni, atkarībā no gaismas un saules daudzuma telpā. Savukārt metāla rāmis ir drošs variants, ja dodat priekšroku nemainīgai kvalitātei – metāla rāmis kalpos gadiem un ja kādreiz mainīsies istabas iekārtojums, būs viegli samainīt tikai galda virsmu. Tādā veidā ne tikai ietaupīsiet līdzekļus, bet arī varēsiet radoši izpausties.

KO DARĪT, JA GRIBAS IEVIEST IKDIENAS RITMĀ VAIRĀK KUSTĪBU?

Kā izvēlēties darba galdu no tik plaša regulējamo galdu sortimenta? Arvien aktuālāki kļūst augstumā regulējami galdi! Šādi galdi ir piemēroti ne tikai tiem, kuriem ikdienā patīk atrasties kustībā, bet arī tiem, kuriem ir grūti nosēdēt ilgas stundas. Mēbeļu ražotāji piedāvā ļoti daudz dažādas variācijas šāda veida galdiem un ir diezgan viegli apjukt plašajā piedāvājumā. Izdalīsim trīs populārākās opcijas – galds var būt regulējams elektriski, manuāli vai ar gāzes mehānismu. Īsumā aplūkosim, kādas ir atšķirības šiem galdu veidiem.

ZELTA VIDUSCEĻŠ STARP KLASIKU UN INOVĀCIJĀM

Ja bieži saskaraties ar problēmu, ka klasiskie galdi ir jums par zemu vai augstu un pie tiem strādāt ir neērti, labs risinājums ir manuāli augstumā regulējami galdi. To dizains ir askētisks un no pirmā skatiena būs grūti pateikt, ar ko šis galds atšķiras no citiem. Galda augstumu var regulēt ar stiprinājumu palīdzību, kas atrodas galda kāju apakšdaļā. Vidēji galda augstumu var mainīt diapazonā no 62 līdz 85 centimetriem. Šāda veida galdi lieliski derēs tiem, kuriem strādājot patīk atrasties vienā pozīcijā un ikdiena ir pietiekami aktīva. 

PIELĀGO GALDU SAVĀM VAJADZĪBĀM, NEVIS SAVU DARBU – GALDAM

Progresīvāka augstumā regulējamu galdu kategorija ir galdi, kuru augstums regulējams elektriski. Pārsvarā to izskats ir ļoti līdzīgs, kaut ir arī pieejami galdi ar dizaina akcentiem, piemēram, ar paneļu kājām. Novērtējot šos galdus vizuāli, to viennozīmīgs pluss ir gaisīgais  rāmis, kas ir pieejams baltā, melnā un metāliskā krāsā. Galda rāmji ir pieejami ar divu vai trīs kolonnu kājām. Kā tas ietekmē galda darbību? Ja galdam ir divu kolonnu kājas, tas būs zemāks, ar trīs kolonnu kājām tā augstuma regulēšanas diapazons ir lielāks.

GALDA FUNKCIONALITĀTE UN MATERIĀLI = KVALITĀTE

Svarīgs aspekts izvēloties galdu, kas kalpos gadiem, ir tā motors un papildus funkcijas. Viens no pieprasītākajiem motoriem ir LINAK, pateicoties tā ilgtspējībai, klusajai un ātrajai darbībai. Protams, katram lietotājam ir savas vajadzības, tāpēc jebkura veida galdu ir ieteicams pārbaudīt, lai saprastu, kāda ir atšķirība starp dažādajiem motoriem un to darbības veidiem.

Ņemot vērā, ka ikdienā zem galda atrodas dokumentu skapītis, atvilktņu bloks vai zem galda pastumts krēsls, viena no svarīgākajām funkcijām, kurai vajadzētu pievērst uzmanību, ir pretsadursmes funkcija. Piemēram, pretsadursmes tehnoloģija PIEZO ar sensora palīdzību nosaka objekta atrašanās tuvumu galda rāmim un, kad tas ir par tuvu, galda kustība tiek apstādināta. Tādā veidā fiziski necieš ne galds, ne citi objekti.

IZMANTOT TEHNOLOĢISKĀS PRIEKŠROCĪBAS UN NEIEROBEŽOT SEVI

Vēl viena liela kategorija ir augstumā regulējami galdi ar gāzes mehānismu. Šāda veida galdiem nav nepieciešams elektrības pieslēgums, kaut praktiski to regulācija noris tāpat kā elektriski augstumā regulējamajiem galdiem – ar pogas palīdzību. Ar gāzes mehānismu regulējamu galdu ir viegli izmantot, jo to var novietot jebkur un tam nav nekādu vadu, kas vizuāli jāpaslēpj. Pateicoties gāzes mehānismam, galda regulācija ir klusāka. 

ATTĒLOS REDZAMIE GALDI: