Sākums / Jaunumi / Ienes kustības savā sēdošajā ikdienā!

Ienes kustības savā sēdošajā ikdienā!

Mūsu ikdienas lielākā daļa tiek aizvadīta sēdus pozīcijā. Mēs sēžam ēdot ik rīta brokastis, sēžam sabiedriskajā transportā vai automašīnā braucot uz darbu. Darbā sēdus pozīcijā pavadām 8 stundas, sēžam arī pusdienās un ceļā uz mājām. Arī mājās ēdot vakariņas vai skatoties televizoru mēs lielākoties  atrodamies sēdus vai guļus pozīcijā. Iepretī sēdēšanai, mēs aicinām savā ikdienā ienest kustību. Biroja mēbeles, kas veicina darbinieku aktivitāti ir mūsdienīgas biroja vides svarīga sastāvdaļa.

Ar biroja vingrinājumiem, esi aktīvs arī darba laikā

Ikdienā strādājot ciešā sadarbībā ar mūsu klientiem, redzam, ka liela daļa darbinieku sūdzas par muguras muskuļu, locītavu un mugurkaula sāpēm. Tā ir tiesa, visvairāk sēdoša darba un sēdoša dzīves stila ietekmē  cieš mugura. Redzam, ka cilvēki, kuri strādā sēdošu darbu, ne vienmēr sēž pareizā pozīcijā. Turklāt biroju krēsli bieži neatbilst ergonomikas pamata prasībām. Nepareiza sēdēšanas poza var radīt muguras sāpes un saspringtus muguras muskuļus un plecus, kas ilgākā laika periodā var radīt muguras skeleta problēmas, piemēram, mugurkaula trūces.

Svarīgs arī darba krēsls

Primāri, jāpievērš uzmanība sēdēšanas pozai. Sēdēšanas pozu būtiski ietekmē darba krēsls. Ergonomiska darba krēsla galvenais elements ir muguras daļa, kuru iespējams regulēt un pielāgot katra lietotāja prasībām. Mūsdienās ar vien vairāk tiek domāts par krēsliem, kuros sēžot iespējams radīt kustību. Kustība muguras un sēdekļa daļā ir galvenie elementi modernam, uz kustību balstītam darba krēslam. Tā piemēram, vācu ražotāja Interstuhl izstrādātais biroja krēsls PUREis. Vai ražotāja Profim radītais krēsls Accis Pro.

Šobrīd mūsu sortimentā ir  ļoti plaša ergonomisko biroja krēslu izvēle, pie mums katrs var atrast sev piemērotāko biroja krēsla risinājumu. Nopietnākos gadījumos, vienmēr iesakām konsultēties ar profesionālu fizioterapeitu

Lai kur mēs šobrīd atrastos – birojā vai mājās, iesakām sākt ar nelielu kustību integrēšanu savā darba dienā. Biroja mēbeles un to ergonomika  spēlē būtisku lomu mūsu ikdienas darbos. Vienlaikus, noteikti jādomā par papildus kustībām darba dienas gaitā. Aicinām aplūkot mūsu ražotāja Interstuhl 5 dažādus vingrinājumus, kurus vari paveikt pat no sava darba krēsla. Mēs ticam, ka pat maza kustība, var radīt pozitīvas izmaiņas mūsu ikdienā. Pamēģini un izaicini arī citus savus kolēģus piedalīties šajā aktivitāšu izaicinājumā.

Būt aktīvam nav nemaz tik grūti. Ir daudz vienkāršu veidu, kā savā dienā iekļaut dažas lielākas vai mazākas fiziskās aktivitātes. Biroja mēbeles spēlē svarīgu lomu mūsu katra darba dienas labsajūtas veicināšanā. Pareizi izvēlētas biroja mēbeles, kombinācijā ar dažām vingrinājumu sērijām ir veiksmīga panākumu atslēga labai darba dienai.