Xpate

Xpate ir radošs birojs radošiem cilvēkiem.  Šis birojs ir sadalīts vairākās zonās, kas pateicoties izvēlētajām mēbelēm, ir multifunkcionāls. Projekts Xpate ir kā spēle, kurā ir svarīga tieši cilvēku mijiedarbība ar mēbelēm. Noskaņu telpās rada ne tikai krāsas, bet arī izvēlētie materiāli.

Lai panāktu to, ka telpas pildītu vairākas funkcijas, ir izmantotas dažādas mēbeles. Piemēram, atpūtas zonā ir izmantoti ne tikai Pedraly Buddy ērtie dīvāni, bet arī vairāki dažādi apriežu krēsli. Buddy mīksto mēbeļu kolekcija ir daudzpusīga, funkcionāla un modulāra. Buddy dīvānu un atpūtas krēslu spilgtākā iezīme ir lielās atzveltnes un plašās, mīkstās sēdnes. Multifunkcionālajās atpūtas zonās izvēlēti tādi krēsli, kā Jamaica, Babila, Nym, Osaka un Feel no Pedrali. Jamaica krēslu kolekcija ir iedvesmota no bāra Jamaica Milānas Via Brera, kas ir leģendārais intelektuāļu un mākslinieku centrs divdesmitajā gadsimtā. Jamaica krēslu siltums, ko rada saplākšņa kājas un dažāda biezuma korpuss ar centrālo muguras balstu, ir mākslinieciski apvienots ar tērauda atzveltnes cauruli, kas ir Ø16 milimetrus liela. Jamaica krēsli izmantoti ne tikai atpūtas zonā, bet arī apspriežu telpās. Kā apspriežu galdi tika izvēlēti galdi ar Ikon galda centrālo kāju un lielu, apaļu Fenix virsmu, uz kuras nepaliek pirkstu nospiedumi un kas ir viegli kopjama.

Gan darba zonās, gan atpūtas zonās kā akcenti ir izmantotas lampas. Visvairāk uzmanību piesaista lielā Time Out Pedrali lampa, kas rada māksliniecisku noskaņu. Kā mazi akcenti tika izmantotas Giravolta LED lampas, kuras iespējams uzlādēt. Darba zonas ir veidotas ne tikai no parastajiem galdiem un biroja krēsliem, bet arī augstajiem Narbutas Tango krēsliem un NOVA Wood augstajiem galdiem, lai ikdienā darba vieta pielāgotos lietotājam, ne otrādi.

Projektā pārstāvētie biroja mēbeļu ražotāji:

  • Pedrali
  • Narbutas

Klients: Xpate
Gads: 2020
Dizainere: Anna Djačenko
Projektu vadītāja: Ilva Beiere