Sākums / Jaunumi / Ilgtspējīgi biroja mēbeļu risinājumi

Ilgtspējīgi biroja mēbeļu risinājumi

Ilgtspējīgi un dabai draudzīgāki risinājumi mūsu ikdienā kļūst ar vien aktuālāki. Ilgus gadus, pasaules ražošanas cikls ir bijis dabai nedraudzīgs, ražojot produktus, kas tālāk ir grūti pārstrādājami, rada lielu dabas piesārņojumu un gala rezultātā, veido ar vien jaunus atkritumus. Esam uz pārmaiņu ceļa, kurā ar vien vairāk sākam domāt par veidiem, kā efektīvāk izmantot esošos dabas resursus, meklējam veidus atkritumu samazināšanai, efektīvākai atkritumu šķirošanai, kā arī dažādām iespējām atkritumus pārstrādat.

Dabai draudzīgākas biroju un sabiedrisko telpu mēbeles

Arī biroja un sabiedroisko telpu mēbeļu jomā šis jautājums kļūst ar vien aktuālāks. Ražotāji ar vien vairāk savā ražošanas ciklā iekļauj pārstrādātus mēbeļu materiālus. Viens no līderiem šādu inovāciju īstenošanā ir skandināvu ražotājs Flokk un viņu pārstāvētais zīmols Profim. Ražotājs ir izveidojis jaunus mēbeļu ražošanas standartus un izvirzījis ilgtermiņa mērķus. Līdz 2023 gadam palielināt pārstrādāto materiālu izmantošanu līdz pat 60% no visiem ražošanā izmantotajiem materiāliem. Vairāk skaties video vai lasi šeit.

Pārstrādātas un tālāk pārstrādājamas mēbeles

Mēbeles, kas ražotas no pārstrādatiem izejmateriāliem kļūst ar vien pieejamākas arī sabiedrisko telpu un biroja mēbeļu segmentā. Cirkulārās ekonomikas ieviešana savā ražošanā ir viens no Flokk grupas galvenajiem ilgspējības mērķiem. Tas paredz, ka jebkuram ražošanas materiālam ir jābūt kvalitatīvam un tam jānāk no uzticamiem sadarbības partneriem. Izmantoto materiālu ražošanai jāatstāj iespējami minimālākā ietekme uz dabu. Jaunu mēbeļu sērijas teik veidotas tā, lai to ražošanā būtu iespējams izmantot pārstrādatu plastikātu un metālu. Krēslu apdares iespējām tiek piedavāti audumi, no pilnībā pārstrādāta plastikāta. Piemēram, audums razotāja Gabriel audums CURA veidots 98% no jūrā atrastiem zvejas tīkliem.

Piemēram, Profim ražotais krēsls Normo, ražots no pārstrādātiem un 98% tālāk pārstrādājamiem materiāliem. To apdare veidota tā, lai laika gaitā to būtu viegli nomainīt uz citu auduma apdari – mainot telpas interjeru vai atjaunojot mēbeļu vizuālo nolietojumu.

Akustiskie risinājumi

Akustiskie risinājumi dažadu izmēru birojos kļūst ar vien aktuālāki. Mūsu ražotājs Narbutas piedāvā pārstrādātus akustiskos galdu paneļus ROUND PET. Tie izgatavoti no stingra filca struktūras materiāla, kura ražošanā daļēji izmantotas pārstrādātas PET pudeles. No šī paša materiāla pieejami arī akustiskie telpu nodalīšanas paneļi un aksesuāri.

Darba krēsli

Plašakā pieejamā pārstrādatu un tālāk prārstrādajamu produktu izvēle, pieejama tieši darba krēslu segmentā. Viens no populārākajiem šāda veida krēsliem ir aktīvais sedlu krēsls Capisco. Tas radīts no pārstrādātiem un tālāk prārstrādājamiem produktiem. Krēsls ir pilnībā izjaucams, tādā veidā nodrošinot iespēju laika gaitā mainīt krēsls auduma pārklājumu, vai citas detaļas. Krēsls ir nosaukts par labāko plastmasas pārstrādes produktu Eiropā – tas ieguvis balvu, ko pasniedza Eiropas Plastmasas pārstrādes un reģenerācijas organizāciju asociācija (Europen Association of Plastic Recycling and Recovery Organisations).

Idejas, kā samazināt ietekmi uz vidi

Aicinot izvēlēties ilgtspējīgus biroju un sabiedrisko telpu risinājumus, mēs aicinām izvēlēties kvalitāti. Izvēloties kvalitatīvu produktu, mēs varam būt droši tā ilgmūžībai un iespējai laika gaitā nomainīt tikai dažas komponentes, lai paildzinātu produkta izmantošanu. Izvēlieties viegli konstruējamas mēbeles, lai laika gaitā varat tās paplašināt, vai pielāgot nepieciešamajai specifikai. Piemēram, izvēloties vienu no mūsu populārākajām darba galdu sērijām no ražotāja Narbutas – NOVA – laika gaitā iespējams palielināt vai samazināt nepieciešamo darba vietu skaitu, palielināt vai samazināt nepieciešamo darba virsmas izmēru – par pamatu izmantojot jau esošā galda komponentes. Šādi tiks samazināti gan atkritumi, gan būtiski ietaupīts budžets.

Mēbeļu noma

Saviem klientiem nodrošinām iespēju mēbeles nomāt un maksat tikai par reāli izmantoto laiku. Paplašini vai samzaini mēbeļu apjoma pēc reālajām bioja vajadzībām. Izvēlies biroja mēbeļu nomu un maksā tikai nelielu ikmēneša maksājumu, bet iegūsti pilnu biroja mēbeļu servisu. Mēbeļu nomas gadījumā Jums nav jāuztraucas par nolietoto mēbeļu atkritumiem vai remontu. Vairāk par mēbeļu nomu lasi šeit.