Sākums / Jaunumi / Krēslu ražotājs LD Seating ieguvis nozīmīgus ilgtspējīgas ražošanas sertifikātus

Krēslu ražotājs LD Seating ieguvis nozīmīgus ilgtspējīgas ražošanas sertifikātus

Priecājamies, ka mēbeļu ražošanas procesā ar vien aktuālāks kļūst jautājums par ražošanas ietekmi uz dabu un mūsu planētas ilgtspējību. Vides jautājums ir kļuvis par vienu no svarīgākajiem jautājumiem ikviena ražošanas uzņēmuma dienas kārtībā. Vienlīdz svarīgs ir gan ražošanas process, gan ražošanā izmantojamie materiāli. Ražotāju centieni un dabai draudzīgas darbības tiek attiecīgi novērtētas ar atbilstības sertifikātiem, kas patērētājiem ļauj pārliecināties par konkrēto ražotāju, vai tā produkcijas dabai draudzīgo izcelsmi un materiāliem. Priecājamies, ka mūsu ilggadējais ražotājs un sadarbības partneris LD Seating pagājušā gada nogalē ir ieguvis divus nozīmīgus ilgtspējīgas ražošanas sertifikātus – Eiropas Komisijas izstrādāto sertifikātu EMAS un Forest Stewardship Council® sertifikātu par videi draudzīgas koksnes izmantošanu ražošanā.

Ilgtspējīga ražošana – EMAS sertifikāts

EMAS ir saīsinājums no Eco Management and Audit Scheme, un tas ir balstīts uz ISO 14001. Sertifikātu var saņemt uzņēmumi, kas ir videi draudzīgi un samazina savu darbību negatīvo ietekmi uz vidi, un atbilst sertifikācijā noteiktajām regulācijām. Praksē tas nozīmē, ka ražotājs rūpīgi uzskaita visus ražošanas laikā radušos atkritumus, kontrolē elektrības, ūdens un citu resursu patēriņu un papildus ievēro citas standartā iekļautās prasības. Tiek meklēti ar vien radošāki risinājumi mēbeļu ražošanas laikā radušo atkritumu veiksmīgai pārstrādei vai izmantojamībai citos produktos. Kā viens no lieliskiem piemēriem, ir ražotāja piedāvātais produkts – BLOCK – tie ir mīksti un koši spēļu bloki bērniem, kas veidoti no ražošanas laikā radušajiem audumu pārpalikumiem. Šādi bloki kalpo, kā spēļu elements gan mājās, gan bērnu spēļu zonai birojā. No mazākiem audumu pārpalikumiem, ražotājs veiksmīgi īstenojis dažādu somu un maciņu šūšanu, un izmanto tos dāvanām saviem sadarbības partneriem un klientiem visa pasaulē.

Forest Stewardship Council® – FSC sertifikāts

Pagājušajā gadā ražotājs izvirzījām vairākus mērķus attiecībā uz ražošanas ilgtspējību. Viens no tiem bija maksimāli iespējama videi draudzīga koksnes resursu izmantošana un FSC® sertifikāta iegūšana. Priecājamies, jo šis ražotāja mērķis, aizvadītā gada nogalē rezultējās ar panākumiem. Forest Stewardship Council® ir globāla bezpeļņas organizācija, kas veicina atbildīgu mežu apsaimniekošanu un palīdz īpašniekiem rūpēties par saviem mežiem. Organizācija iestājas par dažādu koku sugu mežu audzēšanu, ņemot vērā ūdens režīmu un bioloģisko daudzveidību, un iebilst pret nelikumīgu mežizstrādi un koksnes ieguvi no platībām, kuras ir mākslīgi modificētas. Viens no ražotāja pēpējiem produktiem, kurā izmantota FSC sertificētā koksne ir apspriežu, ēdamzonu un citās zonās viegli integrējama mēbeļu sērija TRIVI.

LD Seating kvalitātes zīme

LD Seating ir Čehu biroja krēslu un mīksto mēbeļu ražotājs ar vairāk nekā 20 gadu ilgu darbošanās pieredzi. Priecājamies, ka gandrīz jau 10 gadus, THOMSON Furniture ir oficiālais ražotāja pārstāvis Latvijā. Šo gadu laikā, mūsu klienti novērtējuši ražotāja produkcijas kvalitāti un ergonomisko sniegumu. Vieni no iemīļotākajiem un pieprasītākajiem ražotāju produktiem šo gadu laikā bijis darba krēsls STREAM un darba krēsls LEAF. Savukārt apspriežu zālēs daudzviet Latvijā, nereti iespējams sastap ražotāja apspriežu krēslu sēriju GO!